Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
  +420 571 616 766    Kouty 1428, 757 01 Valašské Meziříčí

Sněhové zábrany

Systém sněhových tašek, háků a sněholamů je důležitou součástí střešních plášťů, zejména šikmých střech. Snahou těchto prvků je zadržet sníh na ploše střechy, aby rovnoměrně odtával a zabránil sesuvům sněhu. Ochrana proti sesuvu a pádu sněhu je důležitá všude tam, kde by padající sníh mohl ohrozit osoby či majetek. Střešní krytinu může poškodit i pouhý pohyb sněhu na střeše, způsobuje  polámání tašek v úžlabí, prostupů střechou, antén,  poškození okapů apod.

Počet prvků se stanovuje individuálně, rozhodující je  sklon střechy a předpokládané zatížení sněhem (nadmořská výška a odpovídající sněhová oblast).

Ochranu proti sesuvu sněhu a jeho pádu ze střechy je možné rozdělit na dva navzájem se doplňující systémy:

Sněhové tašky a háky – slouží zejména k ochraně vlastní krytiny před následky sesuvu zmrzlého sněhu a ledu. Sněhové tašky se materiálem ani barevností neliší od tašek základních, ale mají navíc na střední vlně prstenec, který brání pohybům sněhu. Háky nahrazují tašky krytin, věší se buď na danou tašku nebo je přibit do podkladu

Sněholamy – brání sesuvu sněhu přes okap na komunikace, či níže ležící konstrukce. Je nutná kombinace se sněhovými taškami nebo háky.

Přejete si nezávislé nacenění vaší nové střechy?

Napište nám informace o Vašem projektu a my vám poradíme a doporučíme ten nejlepší postup pro realizaci Vaší nové střechy.

Orientační cenu Vaší krytiny, izolace, okapového systému i střešních oken Vám zašleme po vyplnění formuláře.

Zárukou kvality je použití uceleného systému materiálů, proto pro podrobnou kalkulaci budeme potřebovat projektovou dokumentaci. Nabízíme Vám také osobní konzultaci v naší prodejně nebo na Vaší stavbě.

Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné.

*
*
*
*
  *
 
scroll up